• Wracamy do szkoły!

          • W końcu nadszedł dzień wyczekiwany przez uczniów i kadrę pedagogiczną. 31 maja, po długich miesiącach rozłąki, wszyscy wróciliśmy do szkoły. Młodzież zasiadła w swoich ławkach, spotkała się z kolegami i koleżankami z klasy i szkolnego korytarza, ze swoimi nauczycielami. Koniec nauki zdalnej jest dużą zmianą, a tym niekiedy towarzyszą obawy – jak to będzie po powrocie? Nasi uczniowie zawsze mogą liczyć na wsparcie i wyrozumiałość wszystkich nauczycieli, psychologa i pedagoga szkolnego, którzy dokładają wszelkich starań, aby młodzież szybko zaaklimatyzowała się w „nowych – starych” warunkach nauki stacjonarnej, a szkolne mury okazały się przyjazne, by wszyscy czuli się możliwie najlepiej. Witamy Was!

          • Wojewódzki Konkurs Matematyczny

          •    Z przyjemnością informuję, że uczeń naszej szkoły Jan Franciszek Strzelecki został laureatem Wojewódzkiego Konkursu matematycznego. W całym województwie podlaskim jest ich 36.

            Dodam, że jako laureat  Jan jest zwolniony z pisania drugiej części egzaminu ósmoklasisty (matematyka). Otrzymuje za ten egzamin maksymalną liczbę punktów.

            Zachęcam kolejne roczniki zdolnej młodzieży do udziału w konkursach.

                                                                                                          Halina Artysiewicz

          • Szlakiem przeszłości

          • Przy okazji wizyty w szkole zapraszamy uczniów i nauczycieli do zajrzenia do klasopracowni j. białoruskiego, w której czekają na Was nadgryzione zębem czasu eksponaty. Dzięki wspólnym wysiłkom uczniów uczęszczających na koło etnograficzne i j. białoruski, zaprzyjaźnionych cioteczek i babć z Hajnówki, Bielszczyzny, Dubin i Kotówki udało nam się zebrać skromną kolekcję kap i narzut z naszego regionu oraz kilka przedmiotów użytku codziennego z minionej epoki. Mimo uszczerbków wszystkie przedmioty robią niesamowite wrażenie i przedstawiają sobą osobne historie. Ekspozycję będziemy się starali uzupełniać o kolejne ciekawe rzeczy.

            M. Tichoniuk - nauczyciel j. białoruskiego 

          • Жывe Беларусь! Жывe Вечна!

          • 🤍❤️🤍

            Dziś ważna data w historii Białorusi - 103 rocznica powstania Białoruskiej Republiki Ludowej. 25 marca 1918 roku liderzy narodu białoruskiego wyrazili wolę Białorusinów do samostanowienia. Proklamowana wówczas Białoruska Republika Ludowa stała się zalążkiem białoruskiej państwowości. Rząd BNR trafił po II wojnie światowej do USA, gdzie funkcjonuje jako najstarszy na świecie rząd na uchodźstwie. 

            Podczas czwartkowych zdalnych lekcji w kl. I-III świętowaliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Uczniowie poznali drogę jaką pokonał naród białoruski w odzyskaniu niepodległości, odsłuchaliśmy hymn, obejrzeliśmy białoruskie symbole narodowe i przygotowaliśmy biało - czerwono - białe flagi. 

          • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

          • Siedem smoków siedmiogłowych zieje ogniem w gniewie!!!

            Siedem razy siedem to czterdzieści dziewięć!

            7x7=49

            Klasy trzecie niedawno udowodniły, że ani smoki ani tabliczka mnożenia nie jest im straszna. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki odbył się, bowiem konkurs na "Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasach III". Do eliminacji przystąpili wszyscy uczniowie z klasy IIIa i IIIb. Liczył się refleks, szybkość liczenia i bezbłędne wyniki. W ścisłym finałe znaleźli się najlepsi zawodnicy, którzy pod okiem sędziów;) przez 3 minuty rozwiązywali iloczyny. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił Mateusz Klimiuk i to On został MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA - i zrobił to w rekordowym czasie. Tytuł II MISTRZA przypadł: Ani Minkiewicz, III Mistrza: Ani Leszczyńskiej, a IV Mistrzem został Igor Dawid.

            Gratulujemy jednak wszystkim finalistom, ponieważ reprezentowali równie wysoki poziom.

            Życzymy dalszych sukcesów i tytułów mistrzowskich.

             

            Autor: Urszula Augustynowicz

          • Konkurs plastyczny pt. ,,Jaka piękna zima”

          • Piękne krajobrazy zimowe zainspirowały nas do zorganizowania konkursu plastycznego pt. ,,Jaka piękna zima”. W konkursie wzięli udział  uczniowie klas I – III. Cieszył się on dużym powodzeniem, dlatego  było aż 9 miejsc pierwszych, 6 drugich i 6 trzecich.  Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy. Gratulujemy!

            R. Lipka

          • Konkurs plastyczno-literacki pt.:"Zima".

          •     26 lutego 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczno literacki pt.:"Zima" zorganizowany przez panią bibliotekarkę Annę Panfiluk. Celem konkursu było rozbudzenie uzdolnień literackich i plastycznych. Uczniowie klasy I b licznie wzięli udział w tym konkursie. Za piękne wiersze i estetyczne i ciekawe prace plastyczne wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

             

            I miejsce

            -Krzysztof Jeżewski

            -Lena Kazberuk

            -Julia Augustynowicz

            -Maria Marat

             

            II miejsce

            -Wojciech Sawicki

            -Tomasz Niczyporuk

            -Szymon Dobosz

             

            III miejsce

            -Anatolia Lewczuk

            -Hanna Tomaszuk

            -Oliwia Maciejczuk

             

            Wyróżnienie

            -Maciej Marat

            -Wiktoria Jóżwiuk

                                                                                                                            Wychowawczyni klasy I b.

          • Pasowanie na czytelnika

          •    W piątek 26 lutego 2021roku uczniowie klasy I b zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

            Zanim dokonano aktu pasowania uczniowie obejrzeli przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Elżbietą Giżewską. Starsi koledzy mówili jak dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie pierwszoklasiści odgadywali baśniowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek.

                Po tym egzaminie młodzi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

            Pani bibliotekarka Anna Panfiluk rozdała dzieciom na pamiątkę tego wydarzenia piękne zakładki wykonane przez uczniów klasy III b.

             

                                                                                                                    Wychowawczyni klasy I b.

          • Świetlicowe pączki

          • Na szczęście uczniowie klas I-III mogą chodzić do szkoły. A jeśli na lekcje, to także do świetlicy. Hura!

                 W świetlicy, w grupie II, codziennie wszyscy siadamy w kręgu i omawiamy ważne sprawy. Każdy może zabrać głos, ale też każdy musi być wysłuchany, to nasza zasada. Mówimy o wszystkim, ale także planujemy pracę.

               Wiele razy robiliśmy masę plastyczną do jedzenia i masę tylko lepienia, ale pewnego razu zaplanowaliśmy wykonanie prawdziwych pączków, z prawdziwego ciasta drożdżowego.

               Trzeba było ustalić zakupy potrzebnych produktów, określić zasady zachowania szczególnego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się w sali zajęć technicznych, która mieści się w osobnym budynku naszej szkoły.

               Ciasto drożdżowe wykonaliśmy samodzielnie. Pączki formowaliśmy według własnej kreatywności. Były bardzo smaczne. Niech żałuje ten, kto nie był z nami.

            Krystyna Kościewicz

          • "Edward Grieg - kompozytor oczami młodzieży z klas siódmych"

          • Zakończono realizację zadania "Kompozytor - Edward Grieg", które jest kontynuacją zaczętego projektu przedstawiającego sylwetki kompozytorów muzyki klasycznej . Młodzież w ciekawej formie pokazała interesującego twórcę muzyki, poznając przy tym jego kompozycje i dokonania. Uczniowie zostali ocenieni.

             

            Anna Panfiluk

            Paulina Stepaniuk

          • Kalejdoskop emocji – smutek. Spotkania z uczniami klas I-III

          • Przeżycia, wrażenia, uczucia, odczucia… to tylko niektóre synonimy słowa „emocje”. Niektóre są dla nas miłe, inne nie, jednak jedne i drugie są niezwykle ważne.

             

            O tym, że każdy z nas powinien nauczyć się rozpoznawać emocje i radzić sobie z nimi mogli się przekonać w minionym tygodniu uczniowie klas I-III w czasie spotkań inaugurujących cykl pt. „Kalejdoskop emocji”. Tematem pierwszych zajęć był smutek. Dzieci wysłuchały „Bajki o smutnym mieście”, analizowały jej treść i znaczenie, następnie przygotowały i prezentowały plakaty. Dzieliły się spostrzeżeniami o tym, co sprawia, że czujemy się nieszczęśliwi. Opowiadały o tym uczuciu i rozpoznawały jego przejawy na przedstawionych zdjęciach. Poznały sposoby radzenia sobie ze smutkiem, dzieliły się też własnymi pomysłami.

             

            Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie byli bardzo aktywni i wykazali się dużą kreatywnością.

             

          • Ciastko daje moc!

          • Nic nie smakuje tak dobrze, jak własnoręcznie wykonane wypieki!

              Uczniowie klasy IIIb w czasie zajęć upiekli przekąski z wykorzystaniem ciasta francuskiego. Były zawijańce i ślimaczki z serem oraz ciasteczka z czekoladą, jabłkiem i bananem. Wszystko pysznie smakowało i w mig zniknęło z talerzy.                                   

                                                                                             E. Giżewska

          • Góra grosza dla Kubusia

          •    Zmobilizowaliśmy się bardzo i zgromadziliśmy mnóstwo groszaków, by pomóc Kubusiowi w zdobyciu leku. Wszystko zostało przekazane do przeliczenia. Najwięcej monet przynieśli: Klaudia, Majka, Igor, Staszek i Mikołaj. Wszystkim baaardzo dziękujemy.

                                                                        Uczniowie kl.3b

          • Uczniowie klasy 3b żegnają zimę

          •   Ostatnie prace plastyczne są naszym  pożegnaniem z  zimą. Niedźwiedzie polarne przypominają nam o zwierzętach żyjących w Arktyce, a bałwanki są wspomnieniem minionej pięknej i śnieżnej zimy.

               Wszyscy już z utęsknieniem czekamy na wiosenne ciepłe dni.

                                                                                        Elżbieta Giżewska

          • Kraina Lodu

          • Tej zimy napewno nie da się zapomnieć. Chyba każde dziecko zdążyło nacieszyć się śniegiem, ulepić bałwana, zrobić bitwę na śnieżki, pozjeżdżać z górki. Niektórzy to nawet mieli już dość. A co by było gdyby taka zima trwała nie kilka tygodni, ale pół roku?...

            Tyle właśnie trwa zima i noc polarna na Grenlandii. A życie wcale nie jest takie proste jak nasze. O tym przekonały się dzieci podczas opracowywania lektury Czesława Centkiewicza "Anaruk chłopiec z Grenlandii". Aura za oknem sprawiła, że łatwiej było zrozumieć dzieciom trudy życia codziennego Eskimosów z Dalekiej Pólnocy. Uczniowie byli żywo zainteresowani kulturą tego ludu i w ramach zachęcenia innych do tej lektury, wykonali lapbooki, które zdobiły szkolny hol. Dzieci z klas młodszych mogły podziwiać i oglądać "streszczenie" wspomnień podróżnika, którego już jedną książkę również poznały.

             

            Autor: Urszula Augustynowicz

          • Wielkanocny Króliczek dla Kubusia Suchodoły

          • Jeśli lubisz kreatywne zadania, kochasz tworzyć plastyczne ,,arcydzieła",a przede wszystkim chcesz podarować cząstkę swojej życzliwości drugiemu człowiekowi, skorzystaj z naszej propozycji - weź udział w wielkanocnej akcji :)

            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w przedsięwzięciu  ,Wielkanocny królik  dla Kubusia Suchodoły". Zadanie polega na wykonaniu ozdoby wielkanocnej i przekazaniu jej na kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie małego Kuby, walczącego z poważną chorobą.

            Prace należy wykonać do 17 marca i dostarczyć do szkoły. Należy opatrzyć swoją ozdobę imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Serdecznie zapraszamy do udziału.

             

                                                                                                                                    Szkolny Klub Wolontariusza

          • Przywołujemy wiosnę

          • Za oknem czuć już pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Za oknami słychać wesoły śpiew ptaków, a na niebie pojawiają się pierwsze klucze gęsi i żurawi. Przez ostatni tydzień na lekcjach j. białoruskiego uczniowie kl. I-III poznawali nowe słownictwo, obrzędy i tradycje związane z wiosennymi miesiącami. Zwienczeniem tematu były piątkowe warsztaty, podczas których dzieci stworzyły ptaki z włóczki.

            M. Tichoniuk - nauczyciel j. białoruskiego

          • Tłusty Czwartek

          • “Zjem Cię pączku, zjem kochany

            Lukrowany, nadziewany

            Zjem ze smakiem, zjem Cię z chęcią

            Twe nadzienia już mnie nęca...

             

            Jesteś apetyczny taki

            Masz przeróźne swoje smaki

            Twa obwódka dookoła

            Śmieje się i już mnie woła!"

             

            Tak właśnie, dzięki uprzejmości rodziców, zaczął się czwartek - 11 lutego - w klasie IIIa. Po takim słodkim śniadaniu znacznie lepiej rozwiązywało się dzieciom matematyczne łamigłówki, również związane z pączkami. Dzieci odkrywały zakodowane pączki i donuty, a na zajęciach plastycznych muzą był nie kto inny jak pączek. Z gazety i taśmy malarskiej robiliśmy nieco mniej kuszące pączki, za to równie piękne. Efekty naszj pracy uwieczniliśmy na zdjęciach.

             

            Urszula Augustynowicz

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce
      • (085) 682 20 78 fax (085) 682 20 78
      • ul. 3 Maja 54 17-200 Hajnówka Poland
    • Logowanie