• Świąteczne warsztaty plastyczne

• 12 grudnia  uczniowie klasy 6b wzięli udział w świątecznych warsztatach plastycznych wykonując bożonarodzeniowe ozdoby. Powstały naprawdę  piękne prace, które sprawią, że nadchodzący czas będzie wyjątkowy. Warsztaty zorganizowało Nadleśnictwo Hajnówka. Bardzo serdecznie dziękujemy za cudowną atmosferę.

E. Kruczkowska

• Wioska Świętego Mikołaja

• Z okazji Mikołajek pierwszoklasiści odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja. Były tańce, lepienie pierniczków, pisanie listów, wizyta w magazynie prezentów oraz spotkanie z Mikołajem.

• STREFA EDUKACYJNO-PRZYRODNICZA"JEDYNKA"

• Dziś - 30 listopada, zakończyliśmy realizację projektu „Strefa edukacyjno-przyrodnicza „JEDYNKA”. Od początku realizacji projektu udało nam się:

-zoorganizować 2 wycieczki (do Muzeum Pzryrodniczego BPN oraz Szkółki Leśnej w Budach)

-3 prelekcje „Jak obserwować dziką przyrodę”, „Drzewa i krzewy przyjazne ptakom i owadom” oraz „Jak wykorzystujemy zioła?”

-wziąć udział w programie„Adopuj pszczołę”, „Klasa w terenie” oraz akcji Nadleśnictwa Hajnówka „sadziMy”, dzięki której posadziliśmy na terenie szkoły ok. 30 świerków!

-stworzyć na przyszkolnym placu strefę przyjaznom ptakom, owadom i uczniom, dzięki nasadzeniu roślin miododajnych, kwiatów wiosennych, krzewów i drzew, zainstalowanym hotelikom dla owadów, karmnikom dla ptaków, tablicom edukacyjnym, oraz ławkom.

-zoorganizować konkurs plastyczny „Ptaki Puszczy Białowieskiej” dla szkół i przedszkoli z miasta Hajnówki.

Podczas dzisiejszej uroczystości dzieci z klasy III a zaprezentowały przygotowane przedstawienie pt.„Dbajmy o ptaki”, oraz został rozstrzygnięty konkurs „Ptaki Puszczy Białowieskiej”, a jego laureaci zostali nagrodzeni. Dyrektor naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oficjanlnie otworzył ścieżkę edukacyjną. Specjalne podziękowania kierujemy tym, którzy pomogli w jej realizacji: Tomasz Grygoruk, Tomasz Miszczuk, Beata Abramczyk i Martyna Golonko,  Adam i Magdalena Panfiluk, Justyna Sidoruk, Wojciech Furmanek,, Paweł Fabijański, Focus-Firma fotograficzna - DZIĘKUJEMY.

*Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Jedynka” została dofinansowana ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w  Białymstoku z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Prezentacja podsumowująca