• 100-lecie szkoły - ZOSTAŃ SPONSOREM!

Poszukujemy materiałów (zdjęć, dokumentów) na temat historii SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W HAJNÓWCE.

Prosimy o wysyłanie na: 100lat@sp1hajnowka.pl

Dziękujemy!

Uroczystość z okazji 100-lecia szkoły

Czerwiec jest wyjątkowy dla naszych uczniów nie tylko ze względu na zbliżający się koniec roku szkolnego. Z okazji 100-lecie istnienia szkoły 23 czerwca był dniem wyjątkowo uroczystym. Odsłonięta została tablica pamiątkowa. Uczniowie, kadra pedagogiczna, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zebrali się w dużej sali gimnastycznej. Po powitaniu w podróż w czasie zabrał wszystkich pan Ryszard Pater, autor książki o hajnowskiej Jedynce. Wyświetlił prezentację i przedstawił historię szkoły. Spotkanie uświetnił występ uczniów, pokaz choreograficzny i tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów.  Był też czas na przemówienia i życzenia. Padło wiele ciepłych, życzliwych słów. Po części oficjalnej goście mogli obejrzeć kroniki szkolne i powspominać dawne czasy. Bardzo ciekawa dla zwiedzających okazała się sala retro, a w niej zebrane uczniowskie ławki, sprzęty szkolne i przybory, z których korzystano kilkadziesiąt lat temu. To nie ostatnie jubileuszowe spotkanie. Z okazji 100-lecia naszej szkoły zaplanowano kolejne ciekawe wydarzenia.

więcej w sekcji aktualności

Rowerowa 100-tka na 100-lecie szkoły

Dnia 11 czerwca 2022 grupa absolwentów, nauczycieli pracowników oraz sympatyków Szkoły Podstawowej
          Nr 1 wyruszyła rowerami, aby uczcić 100-lecie powstania szkoły. Organizator rajdu zaopatrzył nas w napoje
          izotoniczne i batony energetyczne oraz mapy Puszczy Białowieskiej. Start był uroczysty - z placu przed
          wejściem do szkoły odprawił nas Burmistrz Miasta Hajnówka.
          Trasa przebiegała poprzez tryby Puszczy Białowieskiej, Narewkę, Lewkowo, Eliaszuki, Rybaki, Narew, Łosinkę,
          Lady, Czyże. Przekroczyliśmy trzy rzeki Narewkę, Narew oraz Łoknicę.
          Przejechaliśmy 106 km. W szkole czekał na nas bardzo dobry obiad i deser.
          Mamy całkiem dobrą kondycję – tak jak i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce!

Uczestnicy :-)