• Konkurs wielkanocny

• Z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą pracę wielkanocną. Pomysłowość oraz staranność wykonania pracy były głównymi kryteriami branymi pod uwagę w ocenianiu prac, a o to najlepsi:

I miejsce:  Maja Piwowarczyk, kl. IV b

II miejsce: Damian Tichoniuk, kl. V a

III miejsce:  Martyna Lewczuk, kl. IV b

wyróżnienie: Anna Wierzbowicz, kl. IV a

wyróżnienie: Magdalena Borowik, kl. V a

Gratulacje!

E. Kruczkowska

• Kartka z życia szkolnych pokoleń

• Z okazji jubileuszu 100-lecia naszej szkoły został przeprowadzony konkurs plastyczny

pt: Kartka z życia szkolnych pokoleń", którego celem było przedstawienie wydarzenia z  życia szkoły

we wcześniejszych latach. Konkurs był skierowany do najmłodszych uczniów , czyli klas I-III.

Wyniki  konkursu:

I miejsce: Mateusz Orzechowski,  kl. II a

II miejsce: Luiza Paszko, kl.  III a

III miejsce:  Julia Romaniuk , kl. III a

wyróżnienie:  Zuzanna Hackiewicz , kl. I a

wyróżnienie:  Julia Hołubienko, kl. III a

Gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie

E. Kruczkowska

• EKOLOGICZNE NAWYKI

• Pracą dzieci jest zabawa, dzieci uczą się poprzez wszystko co robią.

Niedawno dzieci z klasy Ia wzięły udział w zajęciach artystyczno-edukacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”. W związku z obchodzonym 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ziemi tematem przewodnim była ekologia. Uczniowie tworzyli własne i niepowtarzalne projekty ekotoreb. Mogli malować je własnoręcznie lub za pomocą specjalnie przygotowanych linorytów. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem wolontariuszy, którzy podczas etapu suszenia toreb, umilali czas kultowymi zabawami ze swoich krajów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy i dumnie, z torbą na ramieniu, wracali do szkoły. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy Hajnówkę Centralną-Stację Kultury.

Autor: Urszula Augustynowicz

• Konkurs recytatorski z języka białoruskiego ,,Ojczyste słowo".

• 8kwietnia 2022 r. zakończyła się 51edycja konkursu "Роднае слова".

Uczennica klasy IV a Hanna Bołtromiuk podczas eliminacji rejonowych zajęła II miejsce, zaś wyróżnienie podczas eliminacji centralnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Frankowska

• Oswajamy przedmioty ścisłe

•

Marzec to tradycyjnie w naszej szkole, miesiąc w którym szczególną uwagę zwracamy w kierunku przedmiotów ścisłych.

W poprzednich latach celebrowaliśmy znajomość tabliczki mnożenia, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy upowszechnić wiedzę ogólną z matematyki, fizyki i chemii.

Uczniowie z klas I – III utrwalali znajomość tabliczki mnożenia, starsi mieli możliwość utrwalenia wzorów, symboli i zasad obowiązujących w świecie nauk ścisłych.

Dociekliwi mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas rozwiązywania zagadek logicznych.

Marzec się skończył, kolorowe kartki znikną z szkolnych okien ale mamy nadzieję, że przyswojone wiadomości ułatwią naszym uczniom pogłębianie wiedzy z tych przedmiotów.