• Dni otwarte

• 22 i 23 lutego nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów. W środę przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami mogli zwiedzić najciekawsze miejsca w szkole. Trzecioklasiści przywitali młodszych kolegów w bibliotece szkolnej. Następnie dzieci mogły się wyszaleć na dużej sali gimnastycznej. Tor przeszkód przygotowany przez wuefistów był rewelacyjny. W czwartek odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów. W tym czasie dzieci pod opieką wolontariuszy oraz nauczycieli mogły skorzystać z atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich.  Google VR, drukarka 3d, pokój zagadek oraz słodki poczęstunek, to wszystko czekało na naszych przyszłych uczniów. Frekwencja dopisała. Bardzo nas to cieszy! Mamy nadzieję, że SP 1 od września będzie również Waszą szkołą.

• Pizza

• Na zajęciach języka białoruskiego upiekliśmy pizzę. Dziękujemy mamie Przemka Waśko, mamie Ksawiera Kani oraz mamie Mateusz Orzechowskiego, które zaangażowały się w pomoc. Dziękujemy również babci Janka Bołtromiuka, która przyniosła pyszne jabłuszka oraz sok z derenia. Dzieci przy okazji poznały nazwy składników po białorusku i zagrały w grę "pizza".

Elżbieta Romańczuk

• Laboratoria Przyszłości

• Klasa VIIIc uczestniczyła w lekcji fizyki z wykorzystaniem gogli VR.  Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie mogli obejrzeć między innymi zorzę polarną oraz zaćmienie księżyca. Młodzież nie ukrywała swoich emocji.