• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, a absolwentom, aby wybrane przez nich szkoły spełniły oczekiwania.

• Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Train Your Brain'"

• W tegorocznej dziewiątej  edycji konkursu „Train Your Brain” pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka wzięło udział ośmiu zawodników reprezentujących trzy hajnowskie szkoły podstawowe. Uczniowie ci zostali wyłonieni podczas pierwszego etapu konkursu, który polegał na rozwiązaniu pisemnego testu.

Finał konkursu „Train Your Brain” został przeprowadzony  7 czerwca  w Szkole Podstawowej  Nr 1 przed zaproszonymi gośćmi: Panią Inspektor Oświaty Jolantą Stefaniuk, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Aliną Pietraszek  oraz publicznością.

Zadaniem finalistów było pokonanie ośmiu  konkurencji językowych,  które sprawdzały wiedzę z zakresu znajomości słownictwa, gramatyki i  kultury krajów anglojęzycznych oraz zdobycie jak największej ilości punktów, co gwarantowało zwycięstwo.

W tym roku dziewiąta edycja konkursu szczęśliwa okazała się dla:

Michała Zajkowskiego z  SP2

II m-ce - Gabriel Rygorowicz SP1

III m-ce Borys Witosław SP3

IV m-ce- Bartosz Siemieniaka SP3

V m-ce Gabriela Romaniuk SP1

VI m-ce- Kinga Trusiewicz SP 2

VII m-ce- Igor Zarzecki SP2

VIII m-ce- Anna Kazberuk SP1

Wszyscy uczestnicy zostali  uhonorowani  wartościowymi nagrodami w postaci materiałów edukacyjnych  do nauki języka angielskiego  oraz gadżetów  ufundowanych przez Urząd Miasta Hajnówka.

Zmagania konkursowe umilały występy artystyczne uczniów z klasy IVa, Va oraz nowych uczennic z Ukrainy.   Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:  Anna Środa, Beata Dawidziuk, Nadia Sancewicz i Robert Sosnowski.

Ogromne podziękowania składamy na ręce Pan Burmistrza, który od wielu lat wspiera działania naszej szkoły na rzecz uzdolnionych uczniów.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

Emilia Kruczkowska

• Audycja muzyczna

• 9 maja odbyła się ostatnia w tym roku audycja muzyczna. Wspólnie z muzykami szukaliśmy leśnego echa.

• Spotkanie autorskie

• Uczniowie klasy II a mieli okazję spotkać się z autorem książek dla dzieci Tomaszem Samojlikiem, który promował swoją nową książkę pt. ,,Poradnik młodych ratowników Ziemi”

• Świętujemy

• 25 maja uczniowie klasy II a zaprosili swoje mamy na ,,Koncercik dla Mamy” z okazji Dnia Matki. Mamy odwdzięczyły się dzieciom organizując Dzień Dziecka w kawiarni ,,Lipowar”

R. Lipka

• Dzień dziecka w "Jedynce"

• Ten szczególny dla wszystkich dzieci dzień Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce postanowiła uczcić na sportowo. Pod hasłem "100 km Na Stulecie Szkoły" uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanym z tej okazji biegu. Teren Nadleśnictwa Hajnówka to świetne miejsce do tego typu imprez. Celem było przebiegnięcie przez uczniów łącznie 100 km oraz uczczenie w ten sposób stu lat istnienia naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Panią Dyrektor Alinę Pietraszek można było przystąpić do biegu. Wraz z nauczycielami zmagania rozpoczęła klasa IVa, która po przebiegnięciu swojego dystansu przekazywała pałeczkę sztafetową kolejnej klasie czyli IVb. W następnej kolejności ruszała Va i tak dalej aż do klas VIII. W ten sposób każdy uczeń dołożył do biegu swoją cegiełkę w postaci dystansu jaki przebiegł. Wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć upragnione 100 km!!! Po biegu czekało na nas wspaniale przygotowane ognisko, przy którym szkoła integrowała się wspólnie tańcząc i śpiewając!!! Choć pogoda nie rozpieszczała widać było, że tego nam trzeba Serdeczne podziękowania za udostępnienie terenu oraz przygotowanie ogniska należą się Nadleśnictwu Hajnówka, a firmie "Karmel" za słodkie przyjemności po biegu.