• Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja.

•    Święto  Konstytucji  3  Maja  jest  świętem  państwowym  obchodzonym  w  Polsce  na  pamiątkę  uchwalenia  w  1791 r. konstytucji  mającej  na  celu  poprawę  sytuacji  politycznej  Rzeczypospolitej  Obojga  Narodów.  Jest  to  dzień  ustawowo  wolny  od  pracy.

W  naszej  szkole,  młodzież  na  swój  sposób,  też  uczciła  to  święto.  Uczniowie  kl. VI a i b  wzięli  udział  w  konkursie  historycznym  z  wiedzy  o  Konstytucji  3  Maja i  byli  to  uczniowie:

1.  Antoniuk  Franciszek     kl. VI a

2.  Borowik  Magdalena      kl. VI a

3.  Bugwin  Laura              kl. VI a

4.  Kojło  Mikołaj               kl. VI a

5.  Tichoniuk  Damian        kl. VI a

6.  Wawrusiewicz  Maria     kl. VI a

7.  Orzechowska  Maja       kl. VI b

8.  Siekanowski  Gabriel     kl. VI b

9.  Tarasiuk  Aleksandra     kl. VI b

10. Tomaszuk  Tymoteusz  kl. VI b

Na  podium  uplasowali  się:

I  miejsce

1. Tarasiuk  Aleksandra    kl. VI b

2. Tomaszuk  Tymoteusz  kl. VI b

II  miejsce

1.  Bugwin  Laura  kl. VI a

III  miejsce

1.  Tichoniuk  Damian     kl. VI a

2.  Wawrusiewicz  Maria  kl. VI a

Brawo  uczniowie,  życzę  dalszych  sukcesów  w  zdobywaniu i poszerzaniu  wiedzy  historycznej.

Alina  Nowik.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Szkolna biblioteka uzyskała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W ramach Priorytetu 3 jest wspieranie biblioteki w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Na ten cel otrzymaliśmy 15 000. Wciąż zbieramy propozycje zakupu książek do naszej biblioteki.

• Gra terenowa w bibliotece

• W bibliotece szkolnej klasa 4a bawiła się w grę terenową. Rozwiązywanie zagadek było połączone z szukaniem ukrytych literek. Do tego troszkę wiedzy o bibliotece i ortografii, co dało wiele radości i satysfakcji. Wspaniała współpraca w grupach zaowocowała sukcesami. Tak rozpoczęliśmy "Majowe zabawy w bibliotece".

Elżbieta Romańczuk

• Gra miejska

• Reprezentacje klas 3b oraz 4b patriotycznie przywitały maj już w sobotnie przedpołudnie, biorąc udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce oraz Stowarzyszenie Kulturalne A La Longue. Spacerując ulicami Hajnówki, odkrywaliśmy zagadki skrupulatnie ukryte w charakterystycznych i ważnych miejscach naszego miasteczka. Poznawaliśmy historię Małej Ojczyzny i wzbogacaliśmy wiedzę literacką. Dziękujemy organizatorom za świetną, pomysłową zabawę..