• Szkoła pamięta

• Z okazji 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie kl. VIa wraz z wychowawczynią, upamiętnili ofiary hitleryzmu i stalinizmu. Zapalili znicze i oddali hołd pod pomnikiem oraz przy grobach Pani Z. Andrzejewskiej i rodzin dr Ptaszyńskiego i Kosidłów.

A. Nowik

• Zjazd absolwentów

• I oto są, niecierpliwie wyczekiwane szczegóły zjazdu absolwentów .

Zapraszamy do naszej szkoły o stuletniej tradycji 8 października 2022r. (sobota) w godz. 10.00 - 13.00

W programie następujące atrakcje:

Zwiedzanie szkoły.

Możliwość spotkania się z dawnymi nauczycielami , pracownikami szkoły, a także koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Wystawa kronik szkolnych.

Możliwość zakupu książki o naszej ,,Jedynce" autorstwa pana Ryszarda Patera .

Kiermasz ciast Szkolnego Klubu Wolontariusza.

O godzinie 11.00 - część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów oraz prezentacja książki Ryszarda Patera.

Zapraszamy serdecznie.

• Warsztaty regionalne "Pawuki"

• Uczniowie naszej szkoły w ramach języka białoruskiego oraz zajęć regionalnych uczestniczyli w warsztatach "Pawuki". Zajęcia prowadziła etnolog Anna Olesiuk Sawicka, która z wielką pasją opowiadała o tym zwyczaju. Powstały różnorodne "Pawuki", ozdoby proste ale jakże piękne i magiczne.

Dziękujemy organizatorom za bezpłatne warsztaty: Parafii prawosławnej św. Trójcy w Hajnówce i Fundacji na Rzecz Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci oraz Integracji Społecznej FUTURUM we współpracy z Dekanalnym Instytutem Kultury Prawosławnej w Hajnówce.

Elżbieta Romańczuk