• PROGRAM IMPREZY Z OKAZJI STULECIA SZKOŁY ORAZ DNIA SPORTU – „100 km NA STULECIE SZKOŁY”.

• Dnia 1 czerwca klasy nie mają lekcji i pod opieka wychowawcy uczestniczą w imprezie z okazji Stulecia Szkoły oraz Dnia Sportu „100 km na Stulecie Szkoły”.
            Świetlica kl. I-III pracuje wg obowiązującego planu.

Data: 01.06.2022

Miejsce: Nadleśnictwo Hajnówka

Cele imprezy:

• Wspólne przebiegnięcie 100km i uczczenie 100lecia istnienia naszej szkoły, oraz przypomnienie sylwetki Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego.
            • Popularyzacja najprostszej formy ruchu jaką jest bieg.
            • Integracja dzieci i młodzieży.

Program imprezy:

9.00 Zbiórka uczestników przed budynkiem szkoły. Przemarsz na teren nadleśnictwa.

9.20 – 9.40 Wspólna rozgrzewka oraz zapoznanie się z trasą biegu.

9.45 Rozpoczęcie biegu (uczniowie biorą udział w biegu całymi klasami, od najmłodszych do najstarszych dzieci, po przebiegnięciu danego dystansu przez jedną klasę staruje następna, zaczynamy od klasy IVa, IVb, Va itd. do VIIIc)

11.00 Podsumowanie biegu.

11.10 – 12.00 Wspólne ognisko. Quiz wiedzy o Patronie Szkoły Januszu Kusocińskim. Gry i zabawy z nagrodami.

Klasy IV – każdy uczeń z klasy przebiega w dowolnym tempie około 200m

Klasy V – każdy uczeń z klasy przebiega w dowolnym tempie około 400 m

Klasy VI – VIII –  każdy uczeń z klasy przebiega w dowolnym tempie około 600 m

Uczestników obowiązuje strój sportowy adekwatny do pogody.

Prowiant na ognisko każdy przygotowuje we własnym zakresie.

Mile widziane uczestnictwo w biegu nauczycieli i wychowawców :)

• Audycja muzyczna.

• 17 maja odwiedzili nas muzycy z bajką muzyczną pt. ,,Co to jest rytm?” Poznawaniu wartości rytmicznych towarzyszyła wesoła zabawa .

R. Lipka

• Biblioteka

• 13 maja uczniowie klasy II b uczestniczyli w spotkaniu w Bibliotece Miejskiej w zajęciach z pisarzem Wojciechem Mikołuszko ,autorem książki dla dzieci "Wojtek".