• Dni otwarte szkoły

• W minionym tygodniu odbyły się dni otwarte naszej szkoły. Jako pierwsze mogły ją zwiedzać dzieci z hajnowskich przedszkoli z wychowawcami. Wieczorem natomiast odbyło się zebranie dla rodziców i atrakcje dla dzieci. Każdy nauczyciel dołożył wszelkich starań , by najmłodsi czuli się w szkole jak w domu. Na dzieci czekały liczne atrakcje tj. gemiboty, gogle VR, pokaz na drukarce 3D, tor przeszkód na sali gminastycznej, pokaz karate, zabawy na tablicy interaktywnej, pokój zagadek oraz wiele innych. Każdy uczestnik dostał również drobny upominek.

Przypominamy, że wnioski i zgłoszenia do szkoły można składać już od 26 lutego.

ZAPRASZAMY DO JEDYNKI!

Urszula Augustynowicz

• XIII Konkurs Gawędy Białoruskiej

• 23 lutego w II Liceum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce odbył się XIII Konkurs Gawędy Białoruskiej. Natalia Pietroczuk z klasy 5b reprezentowała naszą szkołę. Wśród wielu uczestników z różnych szkół Natalka wystąpiła z gawędą "Zupa z siekiery". Wczuła się w rolę wścibskiej sąsiadki, rozbawiła publiczność i zdobyła III miejsce. Gratulacje!

• Konkurs czytelniczy

• Konkurs czytelniczy w ramach realizacji

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” rozstrzygnięty.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

• Wizyta w Hajnowskim Domu Kultury

• W ramach zajęć języka białoruskiego 16.02 młodzież udała się do Domu Kultury. Uczniowie obejrzeli wystawę "rucznika" oraz poznali tradycje z nim związane. Budowa oraz kolorystyka wyszytych "ruczników" była nieprzypadkowa - zawierała elementy otaczającej przyrody oraz kolory życia i spokoju. Młodzież wcieliła się w role panny młodej i pana młodego oraz swatów. Dowiedziała się, że w najważniejszych momentach życia tradycyjny "rucznik" był ważnym elementem: ochraniał od chorób, zwiastował szczęście parze młodej oraz spełniał funkcję dekoracyjną w domu. Świadczył także o zasobności gospodarstwa oraz zaradności gospodyni.

Dziękujemy za ciekawą lekcję Pani Dyrektor oraz pracownikom Domu Kultury.

Elżbieta Romańczuk

• „Dzień Babci i Dziadka”

• Tuż przed feriami w naszej szkole odbyło się niesamowite wydarzenie. Otóż, po długiej przerwie, w naszych murach zagościli dziadkowie wszystkich dzieci z najmłodszych klas. Wnuczęta w „Montażu słowno-muzycznym” popisywały się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi. Zwieńczeniem występów były własnoręcznie przygotowane upominki dla babć i dziadków oraz wspólne zdjęcia na ściance. Cudowne chwile na pewno na długo pozostanął w pamięci gości, a już za rok...

Urszula Augustynowicz