• Wyniki konkursu plastycznego "Świąteczny Anioł"

• Konkurs plastyczny pt. „Świąteczny Anioł” został rozstrzygnięty. Prace konkursowe zostały wykonane w dwóch kategoriach plastycznych: forma przestrzenna  oraz forma płaska- rysunek. Każdy anioł był przepiękny i miał w sobie coś nadzwyczajnego. Komisja dokonała ich oceny, biorąc pod uwagę, inwencję twórczą, samodzielność, oryginalność i pomysłowość oraz estetykę wykonania. Postanowiono  przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii rysunek:

I miejsce: Alicja Rybitwa, kl. 7b

II miejsce: Milena Kozicka, kl.5a

III miejsce: Luiza Paszko, kl. 5a

wyróżnienie: Adrianna Dziura, kl.5a

wyróżnienie: Patrycja  Stepaniuk, kl. 4a

W kategorii praca przestrzenna:

I miejsce:  Maria Wawrusiewicz , kl. 7a,  Martyna Golonko, kl. 3a

II miejsce:  Apolonia Zyskowska, kl. Ia,   Patryk Kruszewski, kl. Ia

III miejsce:  Zofia Mroziewicz, kl. 7b,   Lena Kazberuk, kl. 4b

Wyróżnienie:  Hanna Tomaszuk, kl. 5b,  Emilia Miszczuk, kl. 1b,  Anna Wierzbowicz, kl. 6a

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy  za udział  w konkursie.

Emilia Kruczkowska

• „W drodze do Betlejem..”

• Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny, pełen radości i rodzinnych spotkań. Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole zostały przygotowane Jasełka – przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej o narodzeniu Pana Jezusa. Dzień przed przerwą świąteczną tj. 22 grudnia uczniowie klas 4-8, nauczyciele, rodzice oraz dyrekcja zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów klas 4 i 5, pod opieką p. Eweliny Trusiak, Jasełka pod tytułem „W Drodze do Betlejem”. Młodzież w tegorocznych Jasełkach chciała ukazać jaki jest prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Nieważne są kariera, pieniądze, bogactwo, wygoda, markowe rzeczy czy wypasione wakacje i sprzęty. Aniołowie, których spotykali na swojej przedświątecznej drodze bohaterowie przedstawienia przekonywali młodych ludzi, że najważniejsze w życiu są m.in. miłość, przyjaźń, wrażliwość, dawanie siebie innym,  nadzieja i pokora.  Jasełka przeplatane były kolędami śpiewanymi przez szkolny chór pod batutą p. Pauliny Skiepko. Nie zabrakło także odrobiny humoru, którą zaprezentowali uczniowie języka białoruskiego w skeczu „Zupa z siekiery” pod opieką p. Elżbiety Romańczuk. Na zakończenie spotkania świąteczne życzenia złożyła wszystkim obecnym pani Dyrektor Alina Pietraszek. Ostatnim punktem było podzielenie się opłatkiem i prosforą. W świątecznym nastroju wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek i świętowanie Bożego Narodzenia.

Ewelina Trusiak

• Konkurs świątecznych piosenek w języku angielskim

• 4 stycznia odbył się konkurs śpiewania piosenek w języku angielskim. Uczniowie samodzielnie wybrali znane i mniej znane utwory o tematyce świątecznej. Jury oceniało wykonawców biorąc pod uwagę poprawność językową, walory muzyczne oraz ogólne wrażenia estetyczno – artystyczne. W tym roku najlepsi  okazali się:

I miejsce: -Martyna Lewczuk , Marina Shakhrai z kl.6b

II miejsce: Julia Jasiuk, Anna Janasz  z kl. 5b

III miejsce: Julia Mielnik-Makarewicz, Matylda Makarewicz z kl. 5a

wyróżnienie: Oliwia Dychała, Anna Klimczuk z kl.5b

wyróżnienie: Anna Wierzbowicz, Mikołaj Głuchowski, Oliwia Lutycz z kl. 6a.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

• Wizyta księdza biskupa Piotra Sawczuka

• Dnia 9 listopada mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły biskupa diecezji drohiczyńskiej  dr Piotra  Sawczuka.  Pasterz diecezji został powitany przez panią dyrektor i przedstawicieli rodziców oraz uczniów. Następnie uczestniczył w apelu z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez klasy 6a oraz 6b.