• Konkurs recytatorski

• 29 marca uczniowie klas I - III wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim ,,Baje, bajki, bajeczki...”

Laureaci konkursu:

I miejsce Weronika Ostapczuk kl. II a, Julia Jasiuk kl. III b;

II miejsce Przemysław Waśko kl. II a, Natalia Pietroczuk kl. III b;

III miejsce Antoni Strzelecki kl II a, Anna Klimczuk kl. III b, Zofia Iwacik kl. III b

Gratulujemy!

R. Lipka

• PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU

• W dniu 24 marca 2022 roku w hajnowski Parku Wodnym odbyły się zawody pływackie w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Był to kolejny etap czyli półfinał województwa. "Jedynkę" reprezentowała nieliczna, ale za to mocna grupa 4 osób. Wystąpiliśmy w następującym składzie: Adrianna Żukowicka i Szymon Urynowicz z 8B, Aleksandra Tumiel z 7B oraz Marina Szahraj z 4B. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, tj. roczniku 2009 i młodsi oraz 2007 i młodsi zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, a ścigali się na dystansie 50m wybranym przez siebie stylem. Należy nadmienić, iż do finału awansowały osoby z trzech pierwszych miejsc. W półfinale brały udział szkoły z Bielska Podlaskiego, Michałowa, Wyszek oraz Hajnówki. Wyniki naszych zawodników przedstawiły się następującą:

- Adrianna Żukowicka (2007) - 1 miejsce na 50m stylem dowolnym,

- Aleksandra Tumiel (2009) - 3 miejsce na 50m stylem klasycznym,

- Marina Szahraj (2011) - 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym,

- Szymon Urynowicz (2007) - 1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Jak widać pełen przekrój styli pływackich. Można by powiedzieć, że byliśmy najbardziej wszechstronną szkoła. Dziękujemy uczniom za włożony wysiłek oraz gratulujemy sukcesów!

• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

• Dziś nie owijaliśmy w bawełnę, tylko bandaże;) Dzięki uprzejmości ratowników medycznych z SPZOZ w Hajnówce dzieci z klas I-III odbyły krótki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były bardzooo aktywne i ciekawe. Każdy mógł spróbować swoich sił podczas „ratowania” fantoma, a także opatrzyć kolegę, czy poprawnie wezwać pomoc. Dziękujemy za wspaniale przeprowadzone zajęcia.

Urszula Augustynowicz

• Skansen

•    22 marca uczniowie klasy II b zwiedzili skansen w Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Pani przewodnik opowiadała o tym, jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu.Uczniowie zobaczyli  starą chatę, stodołę, pomieszczenia dla zwierząt, kuźnię ,zakład stolarski.

• Wizyta w Powiatowej Straży Pożarnej

•        11 marca uczniowie klas II a i II b odwiedzili Powiatową Straż Pożarną w Hajnówce.

Dzięki życzliwości strażaków dzieci zwiedziły budynek straży, obejrzały samochody, sprzęt strażacki, zapoznały się z zawodem strażaka. Strażacy również przypomnieli dzieciom jak prawidłowo należy wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer 998 lub 112 oraz jakie podać dane.

• Kapsuła czasu

•   1 marca 2022roku uczniowie klasy II b z okazji 100 lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 w Hajnówce umieścili w szkolnej piwnicy "kapsułę czasu" dla przyszłych pokoleń. W kapsule znalazły się rysunki dzieci , różne drobiazgi i pamiątki przyniesione przez dzieci.

• MISTRZOSTWA POWIATU HAJNOWSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

• Trzeci tydzień marca obfitował w zmagania piłkarzy nożnych. Tym razem drużyny ze szkół powiatu hajnowskiego rywalizowały w halowym turnieju. Zawodnicy grali w dwóch kategoriach wiekowych, tj. roczniku 2009 i młodsi oraz 2007 i młodsi. W turnieju wzięło udział 5 szkół: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP Dubiny.

15.03.2022 (wtorek) był zmaganiem młodszych chłopców. Niestety była to dla nas gorzka lekcja gry w piłkę nożną. Przegraliśmy swoje wszystkie spotkania strzelając tylko jedna honorową bramkę i zajęliśmy 5 miejsce. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Tymoteusz Tomaszuk z 5B.

17.03.2022 (czwartek) do rywalizacji przystąpili starsi chłopcy. W turnieju wzięły udział te same szkoły. "Jedynka" tym razem okazała się bezkonkurencyjna i wygrała turniej. Pokonaliśmy wszystkie szkoły remisując jedynie z SP 2. Pochwalić należy również styl gry naszych zawodników. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Oskar Wilenta z 8B, najlepszym zawodnikiem został wybrany Jakub Bielawski z 8C, a najlepszym zawodnikiem drużyny Kacper Jakimiuk z 7B. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy chłopcom za włożony trud!!!