• Aktywny wrzesień na zajęciach z języka białoruskiego.

          • Добры дзень! 

            Ten rok szkolny zaczęliśmy aktywnie. Po wspólnych ustaleniach z uczniami zdecydowaliśmy, że dalej będziemy kontynuować nasze kulinarne warsztaty, zapoznamy się z regionalną kuchnią i swojskimi przysmakami. Udało nam się przyżądzić bliny i piroh. Ponadto w klasach I-III realizujemy blok warsztatów sensorycznych, dzięki którym uczniowie w łatwy i przyjemny sposób opanowują naukę pisania, a dzięki mobilnym zabawom integracyjnym poznają nowe słownictwo. Nie zabrakło również wyjść w teren. 17.09.2020 mieliśmy okazję zobaczyć na terenie Nadleśnictwa Hajnówka poplenerową wystawę: Rzeźby w Drewnie "Tajemnicza Puszcza Białowieska", na  której autorami wystawianych prac byli twórcy ludowi. Wszystkie rzeźby, jak i cała wystawa zrobiły niesamowite wrażenie na naszych uczniach. 30.09 oglądaliśmy cudowne drewnale na budynku Stacji Hajnówka i dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Kulturalnego Pocztówka przepiękną wystawę tkanego rękodzieła "Historie utkane z nici". 

            Dużym przeżyciem dla uczniów był obchodzony pierwszy raz Światowy Dzień Solidarności z Białorusią, podczas którego omawialiśmy bieżącą, dramatyczną sytuację za naszą wschodnią granicą. Wisienką na torcie było rozpoczęcie działalności kółka etnograficznego, na którym uczniowie wyszywali białoruskie symbole ludowe i zapoznawali się z tajemniczymi legendami z naszego regionu. W ramach kółka rozpoczęliśmy tworzenie w naszej klasopracowni białoruskiej izby. Efekty naszej pracy wszystkie chętne osoby będą mogły podziwiać pod koniec listopada. Październik zapowiada się równie aktywnie, więc wypatrujcie naszych kolejnych działań. Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia fotogalerii i obejrzenia naszych dotychczasowych działań.

            M. Tichoniuk - nauczyciel j. białoruskiego 

          • „Bezpieczna droga do szkoły”

          • Wrzesień znany jest jako czas powrotu do szkoły. Szkoła staje się znów nieodłącznym elementem życia dziecka, zatem droga do niej powinna być bezpieczna. Każdego dnia, każdy uczestnik ruchu drogowego, czy to pieszy, rowerzysta, kierowca, dorosły bądź dziecko powinien o to zadbać. W myśl zasady, że praktyka czyni mistrza, wspólnie z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej w Hajnówce, zostały zorganizowane zajęcia wychowania komunikacyjnego w terenie. Wszystkie klasy I-III wraz z wychowawcami uczestniczyły w tych spotkaniach. Dzieciom zostały przypomniane najważniejsze zasady bezpieczeństwa poruszania się w ruchu drogowym, a w szczególności zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się na rowerze i po zmroku. Przypomniano również o konieczności noszenia odblasków i właściwym sposobie przewożenia dzieci w aucie. Mimo mało sprzyjającej aury, dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach i były bardzo aktywne. Pozostaje teraz tylko czekać na pozytywne efekty tego spotknia.

          • Szkolny Klub Wolontariatu wciąż w działaniu

          • Szkolni Wolontariusze działają nieustannie. Mimo niesprzyjających warunków związanych z pandemicznymi obostrzeniami, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potrzebujących i wspierać organizacyjnie akcje charytatywne na terenie naszego miasta.  Po wiosennym lockdownie, kiedy można już było swobodnie korzystać z lasów i parków, wzięliśmy udział w czerwcowym kiermaszu ciast przygotowanym przez grupę Hajnówka Biega. Kiermasz ciast był uwieńczeniem dwudziestoczterogodzinnej sztafety prowadzącej wzdłuż granic powiatu hajnowskiego, której celem było wsparcie finansowe małego hajnowianina, Kubusia Suchodoły, cierpiącego na agresywną postać SMA. Kiermasz ciast wspierały dzielnie szkolne wolontariuszki: Michalina Androsiuk, Aleksandra Jakimiuk, Maja Krysztofiak, Aleksandra Oniskiewicz, Aleksandra Tyszko, Aleksandra Androsiuk. Dziewczęta obsługiwały ,,ciastowe” stoisko, a także zasiliły kiermaszową ofertę własnymi pysznymi wypiekami.

            Kolejnym wydarzeniem, związanym z walecznym bohaterem była akcja ,,Okrążenia dla Kubusia”. Wówczas Szkolny Klub Wolontariatu wspierał organizatorów, licząc zawodnikom ilość przebiegniętych na stadionie okrążeń. Dziewczęta, jak zwykle były niezawodne, a ich pomoc bezcenna. W organizacji biegowego wydarzenia pomagały: Gabriela Dawid, Aleksandra Iwaniuk, Aleksandra Jakimiuk, Aleksandra Tyszko, Aleksandra Oniskiewicz, Natalia Hajduk. Niektóre z nich same zmierzyły się z wyzwaniem pokonania jak największej liczby okrążeń.

            Wielkie brawa wszystkim Wolontariuszkom i szczególne podziękowania Rodzicom, wspierającym dobre serca.

             

                                                                                                               Anna Giermaniuk

                                                                                          Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

          • Świetlica podczas pandemii

          • W związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa, od połowy marca 2020 szkoły były zamknięte dla wszystkich uczniów. Prowadzono nauczanie on-line. W końcu, po ponad dwóch miesiącach, minister edukacji zdecydował, że od 25 maja do szkół mogą wracać uczniowie klas I – III. I wrócili. Co prawda nieliczni, ale za to chętni do pracy. W Szkole Podstawowej nr 1 w Hajnówce, na zajęcia przychodziło dwanaścioro dzieci.

             

            Krystyna Kościewicz

          • Świetlica przed pandemią

          • Rok szkolny 2019/2020 w świetlicy toczył się swoim rytmem, aż do ogłoszenia pandemii. Wspólne rozmowy, twórcze prace, zabawy, to coś, co lubimy najbardziej. Na zdjęciu uczniowie z grupy III.

             

            Krystyna Kościewicz

          • Mija rok szkolny…

          • Dla wszystkich z nas był to rok pełen niespodziewanych sytuacji, przede wszystkim ze względu na pandemię, która uniemożliwiła  tradycyjne uczęszczanie do szkoły. Zamiast tego uczniowie musieli uczyć się w domu. Szczególnie dla pierwszaków był to czas wyjątkowy. Trudno uczyć się liter, pisania, czytania, na odległość. Brakowało szkolnej klasy, koleżanek i kolegów, a przede wszystkim bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Jednak uczniowie klasy Ib poradzili sobie znakomicie. Nieoceniona tu pomoc rodziców sprawiła, że dzieci systematycznie wykonywały zadania przygotowane przez wychowawcę, uzupełniały ćwiczenia, robiły przepiękne prace plastyczne, uczyły się wierszy na pamięć. Dzięki rodzicom mogłam na bieżąco sprawdzać wykonywane prace, a nawet usłyszeć wspaniale przygotowane recytacje wierszy. Bardzo dziękuję za współpracę i do zobaczenia we wrześniu.

            „Dziś wielką wdzięczność czuję,

            I z całego serca Wam dziękuję.

            Za Waszą cierpliwość i starania,

            W czasach zdalnego nauczania.

            Za trud, za pracę, za poświęcenie,

            Wspólne odrabianie lekcji,  za Wasze zmęczenie.

            Pragnę Wam podziękować,

            Że mogliśmy razem dla dobra dzieci pracować.

            Za to, że można zawsze na Was polegać,

            I o najlepszą edukację  zabiegać.”

            Wychowawczyni klasy IB

          • Mija rok szkolny

          • Mija rok szkolny. Uczniowie lasy 2a będą wspominali go jako wyjątkowy. Przez wszystkie miesiące nauki przychodzili do szkoły i wspólnie uczyli sie, nabywali nowych wiadomości i umiejętności, bawili sie. Cieszyli się, że zbliża się wiosna, która niestety spłatała figla zamiast pozwolić dzieciom poznać jej uroki zmusiła wszystkich do pozostania w domu. Szkolną ławką zostało biurko w domu. Ten czas spędzony w domu bez kolegów, koleżanek, nauczycieli był bardzo trudny. Wspaniali uczniowie naszej klasy dali sobie radę. Przy ogromnym wsparciu rodziców pracowicie odrabiali codziennie lekcje. Rysowali piękne rysunki, rozwiązywali zadania, doskonalili ortografię. Niektórzy dbajac o swoją kondycje fizyczną do ćwiczeń zakładali nawet szkolny strój sportowy. Wszystkim uczniom, ich troskliwym rodzicom, bardzo, bardzo dziekuje za tak wspaniałą pracę. Życzę miłego, zasłużonego wypoczynku i tego, byście w nastepnym roku szkolnym mogli zasiąść w swoich ulubionych ławkach szkolnych.

            Alina Tichończuk

          • Poznajemy lektury

          • Uczniowie klasy 2a wyróżniają się w czytelnictwie ksiazek ze szkolnej biblioteki. Jedna z lektur czytanych indywidualne i wspólnie w klasie była książka Justyny Bednarek "Niesamowite przygody 10 skarpetek". Poznane historie dzielnych bohaterek lektury uświadomiły uczniom, że w życiu należy kierować sie dobrem innych i warto innym pomagać w potrzebie. Zainspirowani pięknymi ilustracjami sami stworzyli "Jedenastą skarpetke moich marzeń". Powstały ciekawe i pomysłowe prace.

            Alina Tichończuk

          • Uczniowie klasy 2a zainspirowani lekturą "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

          • Uczniowie klasy 2a zainspirowani lekturą książki J. Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" podczas wizyty w szkolnej bibliotece poznały również inne tytułu aktorki lektury. Zachęceni obiecali poznać dokładnie twórczości Justyny Bednarek, a może nawet dopisać ciąg dalszy skarpetkowych przychód.  

             

            Anna Panfiluk

          • Oświadczenie dotyczące funkcjonowania stołówek w placówkach oświatowych

          • Hajnówka, dnia 08.05.2020 r.

             

            Oświadczenie dotyczące funkcjonowania stołówek w placówkach oświatowych

             

                        W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi  likwidacji stołówek szkolnych oświadczam, że stołówki szkolne i przedszkolne w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka, będą funkcjonowały nadal.                Nie planujemy ich likwidacji.

             

            Burmistrz Miasta

            Jerzy Sirak

          • Kreatywność Jaśka

          • Mój uczeń Jan Mackiewicz z klasy III a. wykazał się w trakcie nauczania zdalnego kreatywnością i wykonał fantastyczne rzeczy z „niczego”. Te przepiękne konstrukcje wykonane z patyków do lodów, kartonu czy też z kamienia dostały drugie życie, a klocki Lego zmieniły się w pojazd kosmiczny. Są to własne projekty wymyślone przez Jasia.

                        JAŚ SIĘ NA PEWNO NIE NUDZIŁ!!!!

            Jego prace mogą być inspiracją dla koleżanek i kolegów. Gratuluję!!!!

                                                                       Pani Ola.

          • Dzień Otwarty Szkoły

          •   W czwartek 5 marca, po raz kolejny, zostały zorganizowany w naszej szkole "Dzień Otwarty". Była to wspaniała okazja dla przedszkolaków i ich rodziców, by poznać naszą placówkę i jej bogatą ofertę edukacyjną.

             

               Grupy przedszkolne i rodzice bvyli witani przez uczennice z Samorządu Szkolnego. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji. Gościom przedstawiono prezentację multimedialną z ofertą edukacyjną szkoły. Przyszli mali uczniowie zwiedzali naszą placówkę, obejrzeli sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, stołówkę i inne pomieszczenia. Uczestniczyli w ciekawych lekcjach, spróbowali swoich umiejętności przy tablicach interaktywnych. Obejrzeli wystawę kolorowych prac i eksponatów wykonanych przez uczniów klas I-III. W sali gimnastycznej chętnie brali udział w grach i zabawach sportowych. Rodzice spotkali się z dyrekcją, pedagogiem i nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej.

             

               Dziękujemy Rodzicom, Dzieciom za przybycie i zainteresowanie pracą naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu. 

             

            ZPSz

          • Najbliżsi, najukochańsi… dziadkowie

          • W pewne zimowe przedpołudnie odbyła się w naszej szkole uroczystość, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klasy I b. Dzieci przygotowały program artystyczny, aby podziękować  babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość. Najpierw były wiersze, piosenki, a następnie odszukiwanie przez gości swoich portretów. Na koniec oczywiście czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Występ uczniów bardzo się wszystkim podobał, dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym wręczyły swoim najbliższym przygotowane upominki.

            B. Androsiuk

          • Wspomnień zimowych czar…

          • Jak na pierwszą klasę przystało i na łyżwach należało postawić pierwsze kroki. Były upadki, a owszem. Ale najważniejsze, że wszyscy mieli odwagę założyć łyżwy na nogi. Za rok pewnie będą z nas lepsi łyżwiarze 😉

            B. Androsiuk

          • Dzień Kobiet

          • 9.03.2020 r. Samorząd uczniowski pod opieką Pani Taisy Petruk przygotował z okazji Święta Kobiet owocowe upominki, które wręczono naszym Paniom.

          • Spotkanie w Bibliotece Miejskiej 22.02.2020 r.

          • 21.02.2020r. klasa VIc pod opieką wychowawcy Taisy Petruk i Pani Ani Parfieniuk wzięła udział w spotkaniu w Bibliotece Miejskiej na temat życia Ireny Sendlerowej, działaczki społecznej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację.

          • „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język znają.”

          • Dwudziestego drugiego lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO. Ideą tego dnia jest podkreślenie różnorodności językowej i kultury świata . Promowanie wielojęzyczności , a także zwrócenie uwagi na języki zagrożone i zapomniane. Wystawa w bibliotece szkolnej przedstawia twórców mowy polskiej i mniej znane słowniki z języka polskiego.

                                                                                                                    A.P.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce
      • (085) 682 20 78 fax (085) 682 20 78
      • ul. 3 Maja 54 17-200 Hajnówka Poland
    • Logowanie